Zakrzówek (Kraków)

Warto 🙂

 

Data: lipiec 2017r

 

Skład: Ala , Ja i moja Mama 🙂

 

Zakrzówek to zalany kamieniołom wapienia…prawie Chorwacja :)…i „prawie” w gorący letni dzień nie robi różnicy :). Woda jest bardzo czysta i przejrzysta na ok. 15m, wysokie klify chronią przed wiatrem i sprawiają, że krajobraz staje się bajkowy. Na miejscu w dwóch lokalizacjach są ratownicy i wyznaczone strefy kąpielowe, jedna z nich to wykafelkowany dziecięcy brodzik co pozwala na SUPowanie w pełnym rodzinnym składzie :).

 

Zdecydowanie polecamy na romantyczny wypad we dwoje Serce , na opalanie Świetnie lub rodzinny piknik Szeroki uśmiech


 

Poniżej zapis Endomondo

 

Zbiornik ma kształt ósemki, dwa zalewiska połączone węższym przesmykiem. W drugiej części jest Centrum Nurkowe Kraken, mają wyznaczoną bojkami strefę jednak pływaliśmy nad nurkami i nie było z tym problemu,a  wręcz pozytywne reakcje.

Dziwne uczucie kiedy dookoła SUPa wylatują bąbelki powietrza, taki wulkaniczny klimat :).

Na dnie zatopiony podobno jest duży Fiat 125p, autobus, ciężarówka, łodzie oraz tablica upamiętniająca Jana Pawła II, który pracował w kamieniołomie podczas II wojny światowej.

Dookoła zalewu jest kilka punktów widokowych, natomiast samo wejście nad wodę jest płatne. Samochodem można się również dostać bezpośrednio do bazy nurkowej. Od parkingu „plażowego” do wody jest ok. 200m w tym zejście po schodach, jednak bez problemu daliśmy sobię radę już z napompowanymi SUPami.

 

Jeśli mówić o doznaniach wizualnych to chyba jedno z najpiękniejszych „wód” na których byliśmy w Polsce. Zdjęcia niestety nie odzwierciedlają tego w 100%. Na wodzie jest oczywiście kilka zatoczek gdzie można się skryć przed słońcem lub przed obserwacją ze wspomnianych wcześniej punktów widokowych Puszcza oko. Woda prócz wyznaczonych miejsc jest raczej głęboka, a właściwie głębokość zbiornika to nawet 31m.  Stanąć można jedynie przy samych skałach, jednak wapienie wręcz zostają w rękach, tym samym wizja spadającego z kilkunastu metrów kamienia staje się całkiem realna Mruga.

 

Poniżej pokaz slajdów :), chętnie wybierzemy się tam jeszcze raz 🙂

 
Woda jest krystaliczna, więc nie można sobie odmówić kąpieli 🙂
 

Pozdrowienia

Przemo i Alutka

3 thoughts on “Zakrzówek (Kraków)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *